Breaking Bad İzlemeyen Var Mı Hala ?

Prison Break dizisinden sonra en beğendiğim ikinci dizi diyebilirim. Konusu Prison Break gibi sürükleyici değil ancak ” acaba bu bölümde ne olacak ? ” düşüncesiyle tüm sezonları hızlıca izleyip bitirdiğim dizilerden biri.
Dizinin konusuna gelecek olursak Walter White baş rolü ile karşımıza çıkan Bryan Cranston, dizide öğretmen olarak görev yapmaktadır. Maddi sıkıntılar yüzünden araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır. Ancak bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve ailesinin ileride zor durumda kalmaması ve çocuklarının ileride üniversiteyi bitirebilmesi için için bazı karanlık işlere girer. Eski öğrenicisi olan Jesse Pinkman (Aaron Paul) metanfetamin adı verilen uyuşturucu yapmasını bilmektedir. Bunu öğrenen Walter White, Jesse Pinkman ile işbirliği yaparak saflığı %90’dan fazla olan metanfetamin yaparlar. Ayrıca saflık derecesini %90 civarı yapabilen tek kişi Walter White’dır. Bu yüzden adı her yerde geçer ve çok büyük paralar kazanmaya başlar.

Dizinin genel konusu hemen hemen budur. Bazı bölümlerde gerçekten çok sıkılabilirsiniz onun haricinde özellikle son sezonu nefes kesiyor. Zaten dizide adı Walter White(Bryan Cranston) ve Jesse Pinkman (Aaron Paul) olarak geçen bu iki oyuncuya söz söylemek olmaz. İkisi de gerçekten dizide on numara oynuyor. Özellikle Jesse Pinkman’ın rolünü çok beğenmiştim 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.