BodyBuilding sporuna başlama hikayem…

Bodybuilding sporu adında anlaşılacağı gibi vücut geliştirme sporudur. Günümüzde birçok kişi mükemmel vücutlar yapacağım hayali ile gidip birkaç ay sonra bıraktıkları bir spor dalıdır benim gözümde. Ancak gerçekten bu işe emeğini, yüreğini ve gücünü vermiş arkadaşlar için hiç de öyle değil. Bu spora yaklaşık 3 yıl önce arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım.

Yakalaşık dört ay düzensiz şekilde kafama göre gittim. Malesef o zamanlar tam bilgili değilim. Spordaki hocalardan birkaç kez program aldık ancak pek iyi sonuçlar alamamıştım. Günümüzde her sporcu belgesi alan kendini bodybuilder sanıyor malesef.

Dördüncü ayımın sonunda bu sevdiğim sporu üniversite sınavları yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Sınavlardan sonra bu spora daha çok kendimi verdim. Daha çok araştırdım ve daha da hırslandım. İşte tam da o gün benim için dönüm noktası oldu. Hırsım sayesinde şuan çok mükemmel olmasa da fit bir vücudum var ve kendimle gurur duyuyorum.

Ayrıca şunu belirtmeliyim ki bu spor insana gerçekten özgüven, mutluluk ve özellikle güç veriyor. Bir insan hayatı boyunca vücudu ile neler yapabileceğini görmeden ölmesi çok kötü birşey bence. Neyse işin aslı yaklaşık 1 yıldır düzenli gidiyorum. Haftada 4 gün olmak üzere tüm kas gruplarını çalıştırıyorum. Ayrıca Optimum protein tozu ve Hardline aminoasit hapları kullanıyorum. Vücudumda gerçekten çok büyük değişimler oldu ve umarım daha da olacaktır. Bugüne kadar tüm beslenme antrenman bilgilerimi araştırarak, deneyerek ve öğrenerek buldum. Eğer kimse size yardımcı olmuyorsa ve herkes sizi geri itiyorsa siz yinede kalkın, araştırın, eşeleyin, çalışın ve hedefleyin…

Görüşmek üzere 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.