GymTurk.Com – Türkiye’nin Spor Koçu

GymTurk.Com açıldığı günden beri kullanıcılarına en doğru bilgiyi vermeyi amaçlamaktadır. Düzgün tasarımı ve anlaşılabilir makale çeşitliliği sayesinde Türkiye’nin en iyi spor içerikli blog sitesi olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra üyelerin soru sorabileceği ve birbirlerine kolayca yardım edebilecekleri soru cevap sayfası bulunmaktadır.

GymTurk ‘ün paylaşım yaptığı kategoriler :

  • Antrenmanlar
  • Beslenme
  • Supplementler
  • En İyi Supplementler
  • Bilgi Bankası

Ayrıca yukarıda verdiğimiz kategorilerin alt kategorileri de bulunmakta. Böylece siteyi takip eden spor sever insanlar aradığı bilgilere daha kolay ulaşabiliyor.
GymTurk.Com genelde çoğu vücut geliştirenlerin kullandığı whey protein, casein protein, izole protein, BCAA, aminoasit, glutamine, kompleks aminoasit, yağ yakıcılar, CLA, kilo ve hacim aldırıcı (gainer) ve güç ve kondisyon(pre-workout) ürünlerin değerlendirmesini yapmaktadır.

Antrenmanlar olarak vücutta bulunan tüm kas grupları hakkında çok detaylı bilgiler yine GYMTurk’de paylaşılmaktadır. Yani hareketleri nasıl yapmamız gerektiği, duruş pozisyonları ve hangi sırayla çalışmamız gerektiğini bu sitede kolayca bulabiliriz.

Bildiğiniz gibi hemen hemen her spor dalında (vücut geliştirme, gym, güç sporları vb.) beslenme‘nin çok önemli bir yanı vardır. Beslenmemiz doğru olmaz ise yaptığımız sporların pek bir anlamı olmaz. Örneği kaslarını geliştirme ve büyütmek isteyen vücut geliştirmeci, beslenmesini doğru şekilde yapmaz ise çalıştığı antrenmanların hiçbir anlamı olmayacaktır. Hatta var olan kasları bile bu şekilde eriyebilir. Yeteri kadar protein ve karbonhidrat almaz isek var olan kaslarımızın da hacim kaybetme riski var. Bu nedenle beslenmemize çok dikkat edelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.