Yükleniyor... Yükleniyor

wp-dersleri-atknuludag

Hız kesmeden wordpress derslerimize devam ediyoruz. Bu dersimizde wordpress'de herhangi bir alana makale[...]

wp-dersleri-atknuludag

Wordpress tema yaparken veya şuan kullandığınız temalarda resimleriniz hangi boyutta ise o boyutta karşı[...]

wp-dersleri-atknuludag

Wordpress ipuçlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk wordpress temamı yaptığım zaman ufak bir soru[...]

Atakan Yasin Uludağ - Profil Resim

Dışarıdan bakıldığında iyi bir hayatım olduğu düşünülebilir. Herşey yolundaymış gibi gözükebilir ama bun[...]

wp-dersleri-atknuludag

Merhaba arkadaşlar, sizlerde wordpress tema tasarımına ve kodlamasına gönül vermişseniz temalarınıza öze[...]

iPhone DFU Moda Alma !!

iPhone, iPad, iPod Touch kullanıcılarının sıklıkla başvurduğu metodların başında gelen “DFU Mode” benzerliği itibariyle sıklıkla “Recovery Mode” ile karıştırılır ve çoğu zaman bu iki moddan hangisinin nerede kullanılacağı bilinmediğinde karşımıza çeşitli hatalar çıkar. Bu makalemizde sizlerle DFU Mode konusunda bilgi verirken aynı zamanda Recovery Mode hakkında da bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle DFU Mode ile Recovery Mode durumlarını birbirinden rahatlıkla ayırabilmemiz için yazımızın devamında da göreceğiniz resimden bu ayrımı net bir şekilde göreceğiz ve artık kafamız da karışmayacak. Gerektiği yerde DFU, gerektiği yerde de Recovery mode konumuna cihazlarımızı anlatımdaki şekilde alabiliriz.


DFU Mode ile Recovery Mode durumunu birbirinden ayırmak için en güzel ve açıklayıcı örnek aşağıdaki resimde net olarak görülebilir.

iPhone DFU Mod Nedir ?
DFU mod, iPhone ve iPad’e yazılım yükleme modudur. DFU Mod cihazın ilk açılış anında Boot etmesini ve sistem yüklemesini önleyerek sıfırdan yazılım yüklemesini sağlar.

iPhone DFU Mod Ne İşe Yarar ?
iPhone’u DFU Mod’un ilk amacı cihaza Firmware yani işletim sistemi yüklemektir. iPhone’unuzu DFU Mod a alarak Firmware sürümünü yükseltip düşürebilirsiniz (iOS 4′den itibaren SHSH kaydı Gerekir). Ayrıca iPhone’u DFU Mod’a alarak Jailbreak ve Unlock için gerekli olan custom firmwareleri yükleyebilirsiniz.

iPhone’u DFU Mod’a Alma ?
iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’i çalıştırın
iPhone’u kapatın (power tuşunu basılı tutun)
iPhone kapandıktan sonra, Power Tuşuna ve Home Tuşuna aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun, ardından Power tuşunu bırakarak Home tuşuna basılı tutmaya devam edin
Yaklaşık 20 saniye sonra bilgisayarınızda aşağıdaki uyarı mesajını göreceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sponsor

Hakkımda

Atakan Uludağ

C#, Silverlight Aspx, Objective-C ve Php Programlama Dillerini Biliyorum. Çoğunlukla Otomasyon Programları Yazıyorum. Yakında iPhone ve iPad İçin Uygulama Yazmayı Öğrenip AppStore'de Kendi Uygulamalarımı Yayınlayacağım :)

Yorumlar